22 listopada 2016

Susz marchwiowy

Susz marchewkowy – zastosowanie

Susz marchewkowy, także oferowany jako błonnik marchwiowy, to produkt pozyskiwany z wytłoków marchwiowych, które są pozostałością z procesu produkcji soków marchwiowych. Wysuszone i rozdrobnione wytłoki marchwiowe to włókna pokarmowe zawierające mikroelementy zawarte w tym właśnie warzywie, między innymi beta-karoten. Produkt ten ma szerokie zastosowanie w przemyśle paszowym, jak i przemyśle spożywczym. Jeżeli poszukują Państwo suszu marchewkowego najwyższej półki oraz ze sprawdzonego i godnego zaufania źródła, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania suszu marchewkowego

Susz marchewkowy łączy w sobie zalety zarówno błonnika rozpuszczalnego, jak i nierozpuszczalnego, charakteryzując się jednocześnie atrakcyjnymi walorami smakowymi. Zwiększa on perystaltykę oraz przyspiesza proces wydalania masy pokarmowej. Dzięki temu czas kontaktu toksycznych substancji ze ścianą jelit jest o wiele krótszy, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Warto również wiedzieć, że susz ten jest produktem przyczyniającym się do rozwoju jelitowej mikroflory, tworząc podłoże oraz pożywkę dla probiotycznych bakterii.

Susz marchewkowy – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Susz marchewkowy otrzymywany jest z wytłoków marchwi i zawiera on w swoim składzie szereg składników korzystnych dla naszego zdrowia. Produkt ten to bogactwo między innymi pektyny, prowitaminy A, witamina B1, B2, B6, D, E, K, H, jak również PP. Susz wspomaga działanie przeciwcukrzycowe oraz charakteryzuje się działaniem przeciwpasożytniczym. Działa także korzystnie na przewód pokarmowy, poprawiając jednocześnie metabolizm. Doskonale odnajdzie się w przypadku dolegliwości związanych z zaparciami oraz biegunkami u dzieci.

Wszystkie osoby zainteresowane zakupem suszu marchewkowego pochodzącego od najlepszych producentów, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy Państwu zakup produktów naturalnych, które dostępne są w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do zakupów, a w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z suszem, jak i pozostałymi produktami dostępnymi w naszym asortymencie, pozostajemy do Państwa dyspozycji.