22 listopada 2016

Mączka drzewna – Producent Scabrosus

Producent mączki drzewnej

Mączka drzewna to naturalne włókna z drzew iglastych i liściastych. Wykorzystując pozostałości z przemysłu drzewnego i meblarskiego przygotowujemy mączkę drzewną dostosowaną do potrzeb wszystkich naszych klientów. Jako doświadczony producent, w zależności od zamówienia możemy dostarczać mączkę drzewną tylko z drzew iglastych bądź liściastych, ale również możemy przygotowywać mieszanki. Dobór drewna z jakiego produkowana jest mączką ma wpływ na barwę mączki, jak też i zawartość żywic, co ma duże znaczenie w dalszym wykorzystaniu. W ramach posiadanej technologii możemy dobierać dla poszczególnych zastosowań długość włókien od 100 do 1000 mikronów.

Czym jest mączka drzewna?

Jak nazwa sugeruje, mączkę drzewną otrzymuje się z surowca drewnianego. Charakteryzuje się ona sypką oraz drobną konsystencją, a w jej składzie znaleźć można około 50% celulozy 25% hemicelulozy oraz 25% ligniny. W jej składzie może być także również kauczuk, białko, żywica oraz woski, co uzależnione jest zarówno od gatunku drzew, jak i warunków glebowych znajdujących się na terenie, na którym rosły drzewa wykorzystywane do produkcji mączki. Często zdarza się, że mączka drzewna, której jesteśmy producentem, jest materiałem ubocznym, wytwarzanym w wyniku obróbki drewna, przykładowo jego piłowania, szlifowania, czy też przecinania w tartakach oraz stolarniach. Jest to materiał odpadowy, który przez wzgląd na swoją charakterystyczną konsystencję może być wykorzystywany powtórnie.

Mączka drzewna. Producent godny zaufania

Mączka drzewna, dostępna w naszej ofercie, wykorzystywana jest jako podstawowy składnik wypełniaczy do tworzyw sztucznych, jak również desek kompozytowych. Duża zawartość tego właśnie materiału powoduje, że deski zaczynają przypominać swoim wyglądem naturalne drewno, co stanowi duży ich atut. Kompozyty powstałe z wykorzystaniem mączki drzewnej stosuje się w przypadku produkcji desek tarasowych, ławek, pomostów, profili przemysłowych, drzwi, czy też balustrad. Jeżeli również i Państwo poszukują wysokiej jakości mączki pochodzącej od producenta godnego zaufania, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.