10 lipca 2018

Kompozyt WPC – Producent Scabrosus

Kompozyt WPC – cechy i zastosowanie

Skrót WPC, który pochodzi od angielskiej nazwy Wood Plastic Composities, jest określeniem kompozytu powstałego z połączenia naturalnych komponentów z termoplastycznymi polimerami. Nawet najwięksi zwolennicy drewna naturalnego przyznają, że materiał, jakim jest WPC kompozyt posiada wiele zalet.

Eliminuje on wiele problematycznych kwestii, takich jak między innymi podatność na uszkodzenia drewna pod wpływem występowania wilgoci, grzybów, czy też insektów. Jest to więc materiał łączący wysoką trwałość oraz estetykę cieszącą oko nawet najbardziej wymagające osoby. Jako doświadczony producent kompozytu WPC gwarantujemy jego wysoką jakość oraz satysfakcję z użytkowania.

WPC kompozyt i jego przewaga nad deskami wykonanymi z drewna

Istnieje wiele powodów, dla których tak wiele osób decyduje się na zakup kompozytu WPC. Deska kompozytowa jest o wiele lepszym rozwiązaniem od deski drewnianej i posiada ona szereg zalet:

  • cechuje ją duża wytrzymałość na obciążenia
  • jest trudnozapalna, przez co stanowi ona bezpieczniejszy materiał budowlany
  • charakteryzuje się o wiele dłuższą żywotnością w porównaniu do drewna
  • jest wysoce odporna na gryzonie oraz insekty
  • jest wysoce odporna na oddziaływanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, czy też promienie słońca
  • kompozyt WPC nie gnije

Kompozyt WPC – dlaczego warto go mieć?

Kompozyt WPC, którego jesteśmy producentem, łączy w sobie piękno drewna naturalnego wraz z atutami nowoczesnych, ekologicznych oraz wysoce wytrzymałych polimerów. Deski kompozytowe do złudzenia przypominają naturalne drewno, ale w odróżnieniu od nich, są w stanie zachować naturalny oraz estetyczny wygląd przez wiele długich lat.

Dzieje się tak za sprawą tworzywa, które skutecznie eliminuje z desek kompozytowych różnego rodzaju wady drewna, sprawiając, że produkt ten nie pęka, nie wypacza się, nie butwieje oraz nie posiada drzazg, a dodatkowo jest wysoce odporny na działanie warunków pogodowych.

Godny zaufania producent kompozytu WPC

Jesteśmy producentem kompozytu WPC, który cieszy się wieloma pozytywnymi rekomendacjami pochodzącymi od klientów. Nasza firma funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu, każdorazowo dostarczając im sprawdzone produkty najwyższej jakości. Wszystkie osoby poszukujące tego produktu serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na każde z nich.