22 listopada 2016

Zbożowy błonnik pszenny – Bezglutenowy

Błonnik pszenny – czym się charakteryzuje?

Błonnik pszenny jest naturalnym włóknem celulozowym pozyskiwanym z pszenicy. Dzięki nowoczesnym procesom technologicznym nie zawiera on glutenu i może być szeroko stosowany w przemyśle spożywczym. Zastosowanie błonnika jest korzystne z punktu widzenia jego właściwości prozdrowotnych. Działanie i właściwości frakcji błonnika również nie są identyczne. To część żywności pochodzenia naturalnego, odporna na działanie enzymów trawiennych w przewodzie pokarmowym człowieka. Błonnik bezglutenowy nie ulega trawieniu i nie rozpuszcza się w wodzie a jednak spełnia istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu.

Błonnik pszenny – zastosowanie

Działanie, jakim charakteryzuje się błonnik zbożowy – pszenny jest zasadniczo inne niż działanie pozostałych produktów spożywczych. Spożywanie błonnika nie powoduje zwiększenia ilości składników odżywczych potrzebnych w organizmie do produkcji energii. Jeszcze niedawno błonnik uchodził za tzw. substancję balastową, czyli zbędną organizmowi. Obecnie docenia się jednak jego ogromne znaczenie i dobroczynny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Błonnik zbożowy i zawarta w nim celuloza poprawia proces trawienny, szybko przesuwając się zabiera ze sobą wszelkie odpady procesu przemiany materii, oczyszcza jelita z niestrawionych resztek pokarmu oraz zalegających toksyn. Dobór produktu jest zawsze wynikiem współpracy z klientem w celu dopasowania produktu do aplikacji.

Błonnik zbożowy, błonnik pszenny bezglutenowy – zastosowanie

Lista pozytywnych oddziaływań błonnika zbożowego bezglutenowego na organizm człowieka jest bardzo długa. Główną jego cechą jest przede wszystkim zdolność do chłonięcia wody. W praktyce oznacza to, że w sytuacji, gdy błonnik dostaje się do układu pokarmowego, już w ustach rozpoczyna się wzmożona produkcja śliny, co wpływa na komfort spożywania posiłku. Co równie ważne, w żołądku w jeszcze większym stopniu zaczyna on zwiększać swoją objętość, dzięki czemu treść jest trawiona o wiele wolniej, a co za tym idzie – dokładniej.

Zostaje także poprawione ukrwienie jelit podczas trawienia, przez co składniki odżywcze mają możliwość trafienia do komórek organizmu. Poza samą wodą, błonnik może chłonąć inne substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, takie jak m.in. cholesterol, czy też triglicerydy, obniżając tym samym ich stężenie znajdujące się we krwi, co minimalizuje ryzyko występowania miażdżycy.

Błonnik pszenny – gluten

Błonnik pszenny w którego składzie nie znajduje się gluten może przynieść szereg korzyści zdrowotnych dla organizmu człowieka, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Jeżeli również i Państwo poszukują tego typu produktów, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Możemy zagwarantować produkty najwyższej jakości oraz atrakcyjne ceny.