22 listopada 2016

Błonnik kakaowy

Błonnik kakaowy – jak się go pozyskuje?

Błonnik kakaowy, dostępny w naszej ofercie, jest pozyskiwany z łuski kakaowca, która zawiera włókna pokarmowe, ale także znaczące ilości aromatów zawartych w samym nasionie kakaowca. Dzięki tym właściwościom błonnik kakaowy jest w stanie wzbogacać między innymi wyroby cukiernicze, wpływając pozytywnie na ich smak. Wykorzystywana przez naszą firmę technologia pozwala zapewnić wszystkim Klientom najwyższej jakości produkt dostosowany do ich potrzeb. Oferujemy więc Państwu błonnik kakaowy z najwyższej półki, który cieszy się wieloma pozytywnymi rekomendacjami.

Błonnik kakaowy to produkt otrzymywany wyłącznie z wyselekcjonowanych okryw ziaren kakaowce, poprzez kilkufazowe oczyszczanie, rozdrabnianie, mikronizację oraz pasteryzację. Proces mikronizacji w znacznym stopniu zwiększa powierzchnię czynną preparatu, co w dużym stopniu wpływa na wzrost jego bioaktywności. Błonnik, który proponujemy Państwu nie zawiera przeciwzbrylaczy, konserwantów oraz innych, dodatkowych substancji chemicznych. Jest to jeden z wielu powodów, dla których tak wiele osób decyduje się na jego zakup za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Zastosowanie błonnika kakaowego

Zastosowanie błonnika kakaowego jest bardzo szerokie. Warto więc wiedzieć, że nie zaobserwowano żadnych znaczących różnic w barwie oraz smaku preparatu pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego też można wykorzystywać go w formie dodatku do wyrobów cukierniczych, piekarniczych, przetworów mleczarskich, musli, czy też produktów w formie „instant”.

Bardzo często wykorzystuje się go w produkcji, jako barwnik lub też zamiennik substancji zagęszczających. Co równie istotne, błonnik kakaowy, w przeciwieństwie do zwykłego proszku kakaowego, zawiera o wiele mniejszą liczbę tłuszczów oraz cukrów, przy porównywalnym poziomie teobrominy.

Błonnik kakaowy – zapraszamy do zakupów!

Wszystkie osoby zainteresowane zakupem błonnika pochodzącego od najlepszych producentów, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy Państwu zakup produktów naturalnych, które dostępne są w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do zakupów, a w przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.