10 lipca 2018

Jak stosować błonnik jabłkowy

Zanim zaczniesz stosować błonnik jabłkowy – przeczytaj!

Błonnik pozyskiwany jest z wytłoków jabłkowych, które pozostają w procesie tłoczenia soków jabłkowych. Dzięki nowoczesnej technologii oferujemy Państwu błonnik jabłkowy najwyższej jakości o frakcji dostosowanej do wymagań klienta bądź parametrów wynikających z rodzaju zastosowania. Jak go stosować?

Dostępny w naszej ofercie produkt łączy ze sobą wszystkie zalety błonnika nierozpuszczalnego oraz rozpuszczalnego, charakteryzując się jednocześnie atrakcyjnymi walorami smakowymi. Może być on doskonałym i smacznym składnikiem wielu potraw oraz napojów. Jest w stanie wzbogacić aromat zup, czy też sosów, jak również może być mieszany wraz z płatkami zbożowymi oraz sałatkami i surówkami. Warto jednak pamiętać, by nie stosować błonnika jabłkowego po terminie jego ważności oraz przechowywać go zgodnie z wymogami producenta.

Błonnik jabłkowy – jak stosować i w jaki sposób on działa?

Błonnik jabłkowy po spożyciu zaczyna chłonąc wodę i pęcznieć w przewodzie pokarmowym, dając tym samym poczucie sytości i zapobiegając nadmiernemu tyciu. Zwiększa on perystaltykę oraz przyspiesza proces wydalania masy pokarmowej. Dzięki temu czas kontaktu toksycznych substancji ze ścianą jelit jest o wiele krótszy, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Warto również wiedzieć, że błonnik jest prebiotykiem przyczyniającym się do rozwoju jelitowej mikroflory, tworząc podłoże oraz pożywkę dla probiotycznych bakterii. Dieta każdego człowieka różni się od siebie, dlatego też nie ma jednoznacznej recepty związanej z jego stosowaniem. Dawkowanie błonnika powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z nich.

Jak stosować błonniki jabłkowe na odchudzanie i nie tylko

Stosowanie błonnika jabłkowego stanowi nieocenioną pomoc podczas odchudzania:

  • pokarmy bogate w błonnik są bardzo często niskotłuszczowe oraz niskokaloryczne, dlatego też ich spożywanie pomaga zachować szczupłą i smukłą sylwetkę
  • błonnik reguluje wchłanianie tłuszczów oraz cukrów
  • hamuje on nadmierny apetyt poprzez pęcznienie w organizmie. Wywołuje uczucie sytości, dzięki czemu odczuwamy mniejszy głód. Tyczy się to szczególnie pektyn, które zaczynają pęcznieć w żołądku, przekształcając się w żel
  • spożywając błonnik jabłkowy przyswajamy o wiele mniejszą ilość tłuszczów znajdujących się w pokarmie

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości bądź pytania związane ze stosowaniem błonnika, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą. Bardzo chętnie odpowiemy na każde z nich w możliwie jak najkrótszym czasie. Zapraszamy do zakupów!