22 listopada 2016

Błonnik jabłkowy w proszku

Błonnik jabłkowy – jak się go pozyskuje?

Błonnik pozyskiwany jest z wytłoków jabłkowych, które pozostają w procesie tłoczenia soków jabłkowych. Wytłoki te są bogatym źródłem włókien pokarmowych. Dzięki nowoczesnej technologii oferujemy Państwu błonnik jabłkowy najwyższej jakości o frakcji dostosowanej do wymagań klienta bądź parametrów wynikających z rodzaju zastosowania. Dostępny w naszej ofercie błonnik jabłkowy w proszku łączy ze sobą wszystkie zalety błonnika nierozpuszczalnego oraz rozpuszczalnego, charakteryzując się jednocześnie atrakcyjnymi walorami smakowymi. Może być on doskonałym i smacznym składnikiem wielu potraw oraz napojów. Jest w stanie wzbogacić aromat zup, czy też sosów, jak również może być mieszany wraz z płatkami zbożowymi oraz sałatkami i surówkami.

Błonnik jabłkowy i jego działanie

Błonnik jabłkowy po spożyciu zaczyna chłonąc wodę i pęcznieć w przewodzie pokarmowym, dając tym samym poczucie sytości i zapobiegając nadmiernemu tyciu. Zwiększa on perystaltykę oraz przyspiesza proces wydalania masy pokarmowej. Dzięki temu czas kontaktu toksycznych substancji ze ścianą jelit jest o wiele krótszy, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Warto również wiedzieć, że błonnik jest prebiotykiem przyczyniającym się do rozwoju jelitowej mikroflory, tworząc podłoże oraz pożywkę dla probiotycznych bakterii. Dieta każdego człowieka różni się od siebie, dlatego też dawkowanie błonnika jabłkowego w proszku powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z nich.

Błonnik jabłkowy w proszku – czym się charakteryzuje?

Główną cechą błonnika jabłkowego jest przede wszystkim zdolność do chłonięcia wody. W praktyce oznacza to, że w sytuacji, gdy błonnik dostaje się do układu pokarmowego, już w ustach rozpoczyna się wzmożona produkcja śliny, co wpływa na komfort spożywania posiłku.

Co równie ważne, w żołądku w jeszcze większym stopniu zaczyna on zwiększać swoją objętość, dzięki czemu treść jest trawiona o wiele wolniej, a co za tym idzie – dokładniej. Zostaje także poprawione ukrwienie jelit podczas trawienia, przez co składniki odżywcze mają możliwość trafienia do komórek organizmu. Poza samą wodą, błonnik może chłonąć inne substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, takie jak m.in. cholesterol, czy też triglicerydy, obniżając tym samym ich stężenie znajdujące się we krwi, co minimalizuje ryzyko występowania miażdżycy.